Osiągnięcia Anny Kubiak

Anna Kubiak

Zawodniczka Taijiquan (jeden ze stylów Wushu/ Kung Fu) 

Członkini Kadry Polski Polskiego Związku Wushu 

oraz Warszawskiej Szkoły Wushu Sportowego, 

Rzeszowianka.


Co to jest Taijiquan?

 To grupa stylów chińskich sztuk walki (Kungfu / Wushu) oparta na zbliżonych metodach treninigowych i wywodząca się z wioski Chen Jia Gou w chińskiej prowincji Henan. W formach Taiji wystepują dwa główne sposoby wykonywania technik: Chan Si Jin oraz Fa Jin. Pierwsza z nich to ruch powolny i skoncentrowany na szczegółach. Druga, to ruch szybki i gwałtowny. W zależności od stylu, większą część treningu zajmuje jedna bądź druga metoda. 


Wushu, w zależności od celu w jakim je uprawiamy, kładzie nacisk na różne aspekty szkolenia. Możemy kształtować swoje umiejętności techniczne, cechy motoryczne, cechy psychiczne, poprawiać ogólną sprawność i wydolność organizmu. Możemy kłaść nacisk na prezentowanie swoich imiejętności na zawodach - w konkurencjach Taolu, lub w walce sportowej (Sanda). 

Taolu są sekwencjami ataku i obrony. Najstarsze zawierają również elementy kulturowe (ruchy imitujące zachowania mitycznych zwierząt, bohaterów, a nawet zjawisk znanych ze świata przyrody).


Podstawowe zadanie form to jednak usprawnienie ciała i wyrobienie odpowiednich nawyków ruchowych w walce wręcz, oraz umiejętności posługiwania się tradycyjną bronią chińską. Najczęściej używana broń to miecz, szabla, kij i włócznia, jednak całkowita liczba broni i ich odmian to dziesiątki lub nawet setki. Halabardy, noże, cepy, łopaty - to wszystko można znaleźć w tradycyjnym Wushu.Osiągnięcia:

2019

- złoty medal 8. Mistrzostw Świata Kung Fu

-srebrny medal 5. Mistrzostw Europy Kung Fu

2018

- srebrny medal turnieju głównego 3. Mistrzostw Świata Taijiquan

- złoty medal Mistrzostw Europy Taijiquan i Neijiaquan

- złoty medal Mistrzostw Europy Wushu

2017

- złoty medal 4. Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego

2016

- srebrny medal turnieju głównego 2. Mistrzostw Świata TaijiquanWspółpraca z Golden Line

Trwająca już kilka lat współpraca z Golden Line okazała się dla mnie przełomowa. Wsparcie jakie zostało mi okazane umożliwiło mi naukę u najlepszych trenerów w Polsce, jak i uczestniczenie w szkoleniach i zawodach rangi mistrzowskiej. Mój poziom stale się podnosi, co znajduje odzwierciedlenie w coraz wyższych miejscach na podium na zawodach międzynarodowych oraz w notach sędziowskich. 


Golden Line tworzą fantastyczni ludzie pełni pasji, którzy umożliwiają spełnianie marzeń innym. Jestem ogromnie wdzięczna za wzięcie mnie pod swoje skrzydła i pomoc w rozwinięciu moich własnych w pięknej dyscyplinie sportowej jaką jest Wushu.